Jdi na obsah Jdi na menu
 

28. listopadu vyjde úplně nová kniha

10. 9. 2006

Je samozřejmé, že ne česky, ale i tak je to skvělá zpráva. V tuto chvíli není známo cokoliv bližšího (ani název), ale tento článek bude pravidelně aktualizován. Oficiální propagace novinky bude byla v USA zahájena 12. září.

 

Zatím se můžeme zaměřit na to, jestli bylo možné tuto informace očekávat. Odpověď zní ano i ne. Michael Crichton tradičně uvádí téměř každou svou novou knihu v listopadu nebo prosinci, ale počet let mezi tím se různí. Někdy vyšly dvě knihy rok po sobě (The Lost World 1995, Airframe 1996), ale pak se čekalo tři roky na Timeline (1999) a další tři na Prey (2002). Zatím poslední kniha State of Fear vyšla po dvou letech od titulu Prey – a nyní už můžeme konstatovat, že po stejném časovém intervalu vyjde právě oznámená novinka. Pan Crichton už přece jen stárne (narozen 1942), a tak je výborné, že mu psaní stále jde skvěle od ruky.

 

Navíc doplňuji prohlášení administrátoraoficiálních stránek Michaela Crichtona (přeloženo z angličtiny):

 

Ahoj všichni:
Jen aby vše bylo jasné:
1. Nová kniha M. C. vyjde 28. listopadu 2006.
2. Pokud nepočítáme editora, k pracovní verzi měli přístup pouze čtyři lidé. To znamená, že cokoliv teď o nové knize uslyšíte, je pravděpodobně lež, protože ti čtyři mlčí jako hrob!
3. Formální tiskové oznámení bude učiněno v úterý 12. září. Hned ráno (čas podle západního pobřeží USA) bude zveřejněno na hlavní stránce Michaelova webu.
4. Oznámení bude dost neurčité, což je pro uvádění knihy takového kalibru typické. V reakci na to lidé začnou vytvářet absurdní domněnky, například o tématu a zápletce. Budou se mýlit. Pouhá hrstka lidí OPRAVDU ví, o čem ta kniha je, a ti nepromluví. Takže, pokud se někde dočtete, že někdo o knize něco "ví", téměř jistě to není pravda.
5. Dejte si pozor na příspěvky typu "Znám někoho, kdo pracuje ve vydavatelství, knihu četl a říká, že je o bla bla bla..."
6. Sami se můžete domnívat, co chcete, ale budete se mýlit. [smích!]
7. Obálku knihy zveřejníme na hlavní stránce webu ihned, jakmile bude definitivně hotová.
8. Knihu jsem četl. Je to BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!
Zůstaňte na příjmu...
ADMIN

 

Dodatek 23. 10. 2006: Kniha se jmenuje Next (český překlad: další / příští / následující).

 

Oficiální tiskové prohlášení (přeloženo z angličtiny):

 

- - - - -

Vše, co jste si mysleli, že víte, se změní 28. listopadu 2006.

HARPERCOLLINS OZNAMUJE VYDÁNÍ TITULU NEXT, NEJNOVĚJŠÍ KNIHY MICHAELA CRICHTONA, AUTORA PŘEDNÍCH BESTSELLERŮ

New York (12. září 2006) – Vydavatelství HarperCollins Publishers oznamuje vydání titulu NEXT, nové knihy Michaela Crichtona, autora předních bestsellerů. Dnem uvedení je 28. listopad 2006. NEXT vyjde současně jako vázaná kniha, mluvené slovo, kniha s velkým písmem a elektronická kniha. Vše anglicky, celosvětově dostupné, vydané společností HarperCollins Publishers. Oznámený počáteční náklad činí 2 milióny kopií.

Michael Crichton v tomto vynikajícím očekávaném hitu zavádí čtenáře do oblasti genetiky: rychlého, divokého a nekontrolovaného odvětví. Připravte se vstoupit do světa, ve kterém nic není takové, jak to vypadá, ve kterém se nová škála možností otevírá na každém kroku. NEXT prověří váš smysl pro pozorování a hodnocení – kde je pravda a co je etické? NEXT zvrátí vaše předpoklady o tom, co jste si mysleli, že víte. Provokativní a přesto hravá. Temná a zneklidňující. Kniha NEXT, to je Michael Crichton, jakého jste ještě nikdy nečetli.

NEXT vás přiměje klást si otázky:

Mohli byste milovat někoho bez některých částí těla? Začínají vymírat světlovlasí lidé? Jsou všichni sedící při večeři u vašeho rodinného stolu příslušníci stejného druhu? Je rok 2006: Víte, kým vším jsou vaše děti? Víte, že lidé a šimpanzi se liší jen 400 geny? Chcete si navrhnout vlastní domácí zvířátko? Změnit pruhy na rybičce ve vašem akváriu? Nebo prodávat na internetu vaše vajíčka či sperma za tisíce dolarů? Věděli jste, že jedna pětina našich genů je vlastněna někým jiným? Pojďte o tom přemýšlet: Mohli byste být vy a vaše rodina sledováni po celé zemi jen proto, že náhodou máte v těle určité geny?

To není svět zítřka – to je svět právě teď! Většina událostí z této knihy se už stala. A zbytek je za dveřmi.

Zvykejte si na to.

- - - - -

 

A ještě obálka knihy:

 

Next

 

Dodatek 29. 11. 2006: Next už vyšla a anglický originál je možné zakoupit i v Česku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

recenze

(Lobo, 8. 1. 2007 14:08)

No vzhledem k tomu, že tu o Next moc konkrétních informací není, třeba se vám bude hodit tenhle odkaz na moje stránky http://cdmo.wz.cz/z-next.htm - ale bacha na spoilery...