Jdi na obsah Jdi na menu
 

Druhé české vydání Případu dívky v tísni

4. 1. 2007

Nakladatelství Baronet v březnu vydá druhé české vydání knihy Případ dívky v tísni. Jedná se o starší Crichtonovu detektivku z lékařského prostředí, která poprvé česky vyšla v roce 1995.

 

Informace o novém vydání byla zveřejněna na webových stránkách nakladatelství Baronet, konkrétně v edičním plánu na jaro 2007. Zatím není známo, jak bude druhé vydání vypadat, proto je ve zdejším přehledu českých vydání uvedeno pouze s ilustrační obálkou.

 

A o čem kniha Případ dívky v tísni je? Zde je propagační text Baronetu: "Tento román napsal Michael Crichton ještě jako student medicíny na Harvardově univerzitě. Je to však neuvěřitelně vyzrálá prvotina prozrazující již autorův neobvyklý talent, která získala cenu za nejlepší detektivní román roku. Příběh z autorovi blízkého lékařského prostředí okouzluje dokonalou směsicí napětí, autentických podrobností z lékařské praxe i analýzou tehdejšího amerického zdravotnického systému."

 

Jistou zajímavostí je, že na oficiálních stránkách Michaela Crichtona tuto knihu nenajdete. Napsal ji totiž pod pseudonymem Jeffery Hudson, a i když později dovolil její vydávání pod svým pravým jménem (tak jako v případě českých vydání), na svých stránkách ji neuvádí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář